VÍKENDOVÝ MARATON

Účastníky Víkendového maratonu budete moci v roce 2016 vidět v celé České republice a na Slovensku. Plánovaných je 15 tras po ČR a 2 trasy po SK, z toho 5 celovíkendových. 1. trasa   28 km - 25.05.2016 - Brno / Městské divadlo Brno - Program k Světovému dni RS
 2. trasa 319 km - 28.05.2016 - Brno-Nový Bor-Sloup v Čechách
 3. trasa 314 km - 29.05.2016 - Sloup v Čechách-Brno
 4. trasa 440 km - 02.06.2016 - Brno-České Budějovice-Brno
 5. trasa 558 km - 11.06.2016 - Brno-Mladá Boleslav-14. Národní konference / Parkhotel Praha
 6. trasa 194 km - 18.06.2016 - Brno-Boskovice-Jevíčko-Svitavy-Hradec Králové
 7. trasa 243 km - 19.06.2016 - Hradec Králové-Brno
 8. trasa 604 km - 01.07.2016 - Brno-Zemplínska Šírava
 9. trasa 550 km - 03.07.2016 - Zemplínská Šírava - Brno (12. ročník ABILYMPIÁDY SZSM 2016)
 10. trasa 139 km - 29.07.2016 - Brno-Kyjov (9. Parkinsoniáda)-Hodonín-Brno
 11. trasa 150 km - 30.07.2016 - Brno-Krumvíř-Dubňany-Brno
 12. trasa   20 km - 06.08.2016 - Brno (Bosonožský sudoval)
 13. trasa 369 km - 13.08.2016 - Brno-Plzeň-Mariánské Lázně-Cheb-Aš
 14. trasa 483 km - 14.08.2016 - Aš-Karlovy Vary-Brno
 15. trasa   20 km - 27.08.2016 - Brno (brněnská přehrada)
 16. trasa 151 km - 03.09.2016 - Brno - Kyjov - Brno
 17. trasa 135 km - 10.09.2016 - Brno-Jihlava-Zubří
 18. trasa   71 km - 11.09.2016 - Zubří-Brno

17.09.2016 - 2. Mezinárodní kongres o roztroušené skleróze v Brně

 1. trasa   64 km - 24.09.2016 - Brno-Slavkov u Brna - Brno
 2. trasa 124 km - 01.10.2016 - Brno - Břeclav - Brno
 3. trasa   91 km - 02.10.2016 - Brno - Boskovice - Brno
 4. trasa 134 km - 06.10.2016 - Brno - Znojmo - Brno

1. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii

 

A je to tu! Právě dnes začíná druhé dějství druhého ročníku projektu Překonej sám sebe. Ještě delší, ještě náročnější, ještě viditelnější a ještě zajímavější. Přípravy začali na nádvoří Městského divadla Brno již kolem 11 hodiny dopoledne. Kolem oběda začali zvukové zkoušky zpěváku a dolaďování posledních detailů. Přesně ve 14:00 moderátorka celého dne Karolína Antlová začíná úvodní slovo a spouští program. Jako první na pódiu vystupuje společně s Karolínou Antlovou Radovan Holub - autor projektu, RNDr. Petr Beňovský, Ph. D. - prezident KnowHow clubu, Petr Bábuněk. Během programu své písně zazpívali Veronica, Martin Kurc, Hana Robinson, Kristína Kubíková a duo HLAHOLIM. Projekt přišli podpořit i další osobnosti, např. Petr Ervin Kováč a učastvníci MasterChef Slovensko, Jan Němec a o kuchařskou show se postarala restaurace Boulevard. V 17:30 minut byla poprvé veřejně zazpívaná píseň Romantik. Následně generální manažer společnosti Synthon pan ing. Petr Čermák, MBA předal dar Rosce Brno a to Motren Duo 2 od společnosti Kalpe. Vše už se schylovalo k tomu, na co jsme se všichni těšili. Na pódiu se objevil primátor města Brna Petr Vokřál, ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek a ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša. Posledních pár slov a z úst moderátorky celého odpoledne a všech kdo nás přišli podpořit zněl odpočet... 3,2,1 - START !!!! Primátor města Brna Petr Vokřál mávnul slavnostně vlajkou a kolona motorkářů Překonej sám sebe společně s motorkářským clubem Kentaur vyrazila na průjezd Brnem až na brněnskou přehradu. Držte nám palce a my se na Vás budeme těšit již brzy v Novém Boru a Sloupu v Čechách.

 

 


2. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii 

Dnes jsme vyjížděli po 6 hodině ranní směr Nový Bor. Roska Česká Lípa pro nás měla připravený program, takže sami jsme nevěděli, co nás celý den čeká. Po příjezdu na místo nás Roska Česka Lípa a místostarostka Nového Boru paní ing. Stanislava Silná krásně uvítali. Povídali jsme si o celkové situaci. Další cesta vedla za překvapením, které pro nás Roska Česká Lípa připravila. Dojeli jsme na oběd do restaurace společnosti AJETO spol. s.r.o., kde kromě výborného jídla byla i přímá ukázka výroby skla. Dalším překvapením pro nás bylo, když jsme se dozvěděli, že nám pan majitel společnosti AJETO spol. s. r. o. daroval krásné sklenice. Následně jsme se šli podívat do muzea skla, kde byly mimo jinými vzácnými kousky a velmi krásnými výrobky i velké skleněné šachy, a nebo třeba cena Thálye. Dalším velmi milým překvapením pro nás byla návštěva místa Pekelné doly, kde se točilo peklo pohádky S čerty nejsou žerty. Toto místo je teď rájem motorkářů všech druhů strojů bez rozdílu velikosti, značky, kubatůry, roku výroby či národnosti. Při následné cestě zpět do Sloupu v Čechách nás sice zastihla bouřka, ale i tak jsme si to velmi užili :-) Po rychlém společném focení Rosky Česká Lípa, Rosky Ústí nad Labem a Překonej sám sebe následovala vynikající večeře podobná snad jen stolům z pohádek. A neboť počasí zanechalo oblohu zalitou sluncem, ale bohužel mokrý trávník, tak z venkovních aktivit sešlo a zůstali jsme radši při cvičení v místnosti, ze kterého by jsme Vám rádi již brzy pustili ukázku. Po lehkém cvičení následovala vydatná debata na téma Pacienti s roztroušenou sklerózou a projekt Překonej sám sebe v dalších ročnících, nový členi Rosek a zpětná vazba projektu Překonej sám sebe, která pokračovala až do noci. Nyní už je jen čas na uložení veškerého natočeného a nafoceného materiálu, shromáždění informací, které padly během diskuze a snad i malého odpočinku, aby jsme všichni i zítra byly plni sil na další den. Dobrou noc a zítra ze Sloupu v Čechách opět nashledanou :-)


3. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii

Dnešní den byl více uvolněný a tak jsme dopoledne začali posezením s Roskou Ústí nad Labem. Během tohoto posezení probíhala soutěž se společností Uniq cosmetics. Před polednem začala velmi očekávána část dne a to jízda v sajdě. Čtyři odvážlivci jsi podle vlastních slov prožili neopakovatelný a úžasný zážitek. Ohlasy z jízdy najdete na našem facebookovém profilu Překonej sám sebe. Odpoledne jsme se rozlouřili s Roskou Ústí nad Labem a vyrazili zpátky do Brna. Cestou jsme se ještě zastavili na krátkou návštěvu na hradu Bezděz. Teď už nám nezbývá než se jen těšit na další trasu a další zážitky. 


4. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii

Těsně po 9 hodině ranní jsme vyrazili na 4. etapu do Českých Budějovic, kde se jako už v předešlých letech konal benefiční koncert na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Po poledni jsme dorazlili do deštěm promáčených Českých Budějovic. Následně se začalo počasí zlepšovat. Počet lidí na náměstí se zvyšoval a Martin Kurc s Kristínou Kubíkovou zazpívali píseň Romantik. Dalším kdo se svezl s námi v sajdě byla paní Eva Řezáčová. I její ohlas z jízdy najdete na našich facebookových stránkách. Zabalit, rozloučit a zpět do Brna. Těště se na nás i příště a to na 5. etapě v Mladé Boleslavi, Mělníku a Praze.


5. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii 

Kolem 6 hodiny ranní, jsme vyrazili na naši 5. etapu do Mladé Boleslavi. Zde jsme měli první zastávku a to v Signál rádiu. Po 10 hodině začal živý vstup, ve kterém jsme se bavili o projektu jako takovém a o písničce Romantik. Potom jsme vyrazili na motorkách směr Praha. I když nám počasí opět nepřálo, dorazili jsme v pořádku do Prahy. V Praze jsme dojeli na další rozhovor. Slyšeli jste nás po 14 hodině v živém vysílání na vlnách rádia Beat? Pokud jste ani jeden z těchto rozhovorů nestihli, můžete si je přehrát ZDE. Poté jsme se zúčastnili 14. Národní konference Unie Roska v PARKHOTEL Praha. Odjezd z Prahy byl kolem 23hod a zpátky v Brně jsme byli kolem půl 2 ranní. Nashledanou příští etapu, která bude končit v Hradci Králové.


6. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii 

Ten den jsme jeli z Brna do Hradce a jeli jsme přes Boskovice, Jevíčko, Svitavy.
Dojeli jsme do obce Homyle, kde na nás už čekal Vašek Paták. Na návštěvě probíhala zajímavá debata. Zítra se na Vás těšíme na Velkém náměstí v Hradci Králové na akci Překonej sám sebe na Den otců.


7. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii 

Ráno jsme i s Vaškem Patákem v sajdkáře vyrazili směr Velké náměstí v Hradci Králové. Zde jsme se zúčastnili akce Překonej sám sebe na Den otců. Mimo jiné jsme se zde potkali i s místopředsedou vlády panem Pavlem Bělobrádkem. Na závěr celé akce zazněla píseň Romantik a probíhaly jízdy v sajdě. Jako další bod dne byla návštěva centra GoMango, ve kterém pacienti cvičí. I zde proběhla krátká debata s pacienty a pak už se šlo cvičit. Po krátkém, leč náročném cvičení se již vše chystalo na zpáteční cestu do Popůvek. V přístí etapě se vydáme za hranice našich luhů a hájů. Pojedeme na Zemplínskou Šíravu na 12. ročník ABILYMPIÁDY SZSM 2016.


8. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii 

 

Pátek 1.7.2016
8. etapu jsme přijali pozvání prezidentky Slovenského zväzu sclerosis multiplex paní Fajnorové na 12. ročník ABILYMPIÁDY SZSM 2016 na Zemplínské Šíravě. Společně s námi cestovala i předsedkyně Unie Roska České Republiky paní Neplechová. Na české straně ubíhala cesta rychle a doprovázelo nás slunečné počasí. Bohužel, čím blíže jsme byli hranicím se Slovenskem, tím více se začala doprava komplikovat. Aby toho nebylo málo, tak jsme se zakecali o problematice RS a přejeli správnou odbočku. Hrozné bylo zjištění, že se neblížíme našemu cíly, ale nacházíme se na mezizastávce v Čadci. Otočili jsme se tedy opět zpátky do Žiliny, kde naše kroky byly ještě správné. V Žilině již byla silná průtrž mračen a i dopravní situace se podstatně zhoršila. Už teď nám bylo naprosto jasné, že slavnostní zahájení rozhodně nestihneme. Přes veškeré úsilí a pouze krátký PitStop v podobě rychlé večeře, jsme s velkou slávou dorazili na Zemplínskou Šíravu a to přesně 30 minut před půlnocí. 
Sobota 2.7.2016
Ráno kolem 8 hodiny jsme se, se všemi přivítali a hned jsme byli vyzváni k našemu prvnímu vystoupení - představení projektu Překonej sám sebe. Po společném focení, jsme se ihned pustili do pracovních diskuzí. Naše jednání probíhaly s honorární konzulátkou Švýcarska, zástupcem komisaře pro osoby se zdravotním postižením a vedoucími představiteli slovenských firem. Po jednotlivých jednáních jsme se byli podívat na jednotlivé soutěžící a večer jsme se zůčastnili kulturního programu. 


9. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii

Hned po snídani, jsme ve spolupráci s paní Fajnorovou svolali schůzku všech zúčastněných zemí (Polska, Maďarska, Slovenska a České Republiky). Diskutovali jsme společně o možné vzájemné spolupráci a předávání informací. Všechny zúčastněné jsme pozvali na náš 2. Mezinárodní kongres o roztroušené skleróze, konající se 17.9.2016 v Brně. Krátce po obědě naše mise na Zemplínské Šíravě dospěla vrcholu a my jsme se začali vracet zpátky domů. Tento víkend rozhodně patřil mezi důležité, inspirující a plodné. Již teď se těšíme na další cestu. 


10. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii


11. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti

zobrazit fotogalerii

 


12. trasa

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti


13. trasa

 • 14. 8. 2016
 • Aš-Karlovy Vary-Brno
 • 401 km

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti


14. trasa

 • 27. 8. 2016
 • Brno-Brněnská přehrada

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti


15. trasa

 • 10. 9. 2016
 • Brno-Jihlava-Havl.Brod-Zubří
 • 170 km

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti


16. trasa

 • 11. 9. 2016
 • Zubří-Bystřice nad Pernštejnem-Tišnov-Brno
 • 67 km

po kliknutí na mapku zobrazíte podrobnosti