O PROJEKTU

O projektu Překonej sám sebe

Projekt Překonej sám sebe jsme vymysleli s pár kamarády, když jsme jeli na soukromou dovolenou na pionýrech JAWA 05 po České republice. Tehdy jsme si řekli, že to není úplně špatný nápad a že bychom třeba takto mohli i někomu něco přivézt.

Nejčastější otázky, které dostáváme, jsou, kdo z vás je nemocný a co za to máme. Nikdo z nás není nemocný. Nemáme ani kolem sebe nikoho nemocného. Je to opravdu jenom o tom, že jsme se rozhodli pomoct jiným lidem, které jsme do dneška vůbec neznali. Ale jejich příběhy nás natolik oslovili, že jsme se rozhodli, že si svůj život trošku upravíme a budeme pro tyto lidi dělat víc, než jenom to, že budeme sami chodit do práce a mít se dobře. Tento projekt se nedělá pro peníze. Naopak. Sháníme peníze, abychom je mohli dál posunout k projektu Překonej sám sebe, k pacientům, kteří je potřebují. Projekt děláme bezplatně ale ne úplně bez odměny. Tou odměnou jsou nové zkušenosti, kontakty, zajímavá setkání a také samozřejmě určitý vnitřní pocti smysluplnosti a naplnění.

                                                                                                                                             Radovan Holub

Kdysi jsem zažil mnoho úspěchů i neúspěchů. Zjistil jsem ale, že mě to úplně nenaplňuje. Projekt Překonej sám sebe mě naplňuje a doporučuji všem, aby si sami vyzkoušeli tento nepřenositelný pocit, kdy člověk něco dělá pro druhého.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             RNDr. Petr Beňovský, Ph.D.

 

 

Cílem projektu je zjistit, jaké má široká veřejnost povědomí o roztroušené skleróze (dále jen RS). Vhodnou a účinnou formou informovat veřejnost o této nemoci a o životě samotných pacientů s touto nemocí.

Účel projektu:

  • Zviditelnit problematiku roztroušené sklerózy a pojmenovat některé z rizikových faktorů, které mohou průběh této nemoci dále negativně ovlivňovat. Snaha zdůraznit prostředky účinné prevence a metody ulehčující život pacientům s roztroušenou sklerózou a zpomalující (zastavující) její průběh.
  • Propagovat koncept (změna životního stylu, vyhýbání se stresu, změna stravovacích návyků), který vede k významnému zlepšení kvality života nemocných s roztroušenou sklerózou.
  • V průběhu projektu poskytneme základní důležité informace o této nemoci široké veřejnosti a dodáme informace o potřebě včasné léčby. Chceme se zaměřit na všechny pacienty s roztroušenou sklerózou a nemalou měrou se zaměřit na mladé lidi s touto diagnózou anebo pacienty s příznaky RS a nebo pacienty, kteří svou diagnózu nedávno zjistili.
  • V roce 2016 chceme podpořit různé spolky, organizace nebo jednotlivce, kteří nám zašlou svůj projekt na podporu lidí s RS.
  • Kromě osvěty je naším cílem nashromáždit finanční prostředky, které budou předány (materiální formou) v závěru celého projektu, při příležitosti 2. Mezinárodního kongresu o roztroušené skleróze.

První ročník projektu „Překonej sám sebe - projektu na podporu lidí nemocných roztroušenou sklerózou probíhal v průběhu roku 2015. O tuto problematiku se nyní zajímáme ještě více. Setkáváme se s mnoha odborníky, lékaři, pacienty i politiky. V současné době připravujeme ročník druhý, a pevně věříme, že bude ještě zajímavější a prospěšnější.