TŘI DĚJSTVÍ

Projekt se skládá ze tří částí - dějství, do kterých bude zapojena veřejnost, pacienti i odborníci.

  1. dějství
    POMOC - SOUTĚŽ

  2. dějství
    PROPAGACE - VÍKENDOVÝ MARATON

  3. dějství
    POROZUMĚNÍ - KONGRES

Hlavním a ústředním doprovodným programem projektu je tedy „Víkendový maraton“ lidí a strojů. Cesta pěti motocyklů Jawa 350 a dvou sidecarů po vybraných městech ČR, Rakouska, Německa, Polska a Slovenska. Nezvyklé množství těchto již historických jednostopých vozidel společně s doprovodným technickým vozem budí rozruch a zájem mezi veřejností v daném místě a tím upozorňuje na uvedenou, ne příliš známou nemoc.

Na naší cestě na motocyklech v jednotlivých městech připravujeme drobný doprovodný program. Na konkrétním místě se jezdci, veřejnost i pacienti s RS mají příležitost setkat, získat nebo předat si informace o nemoci, kterou v České republice trpí až 19 tisíc lidí. Potkáme se i s lidmi, dobrovolníky, organizacemi, kteří také každodenně pomáhají těmto pacientům, a budeme hovořit o jejich pomoci.

Celý projekt je prezentován na vlastních webových stránkách, sociálních sítích i na spřátelených webových portálech, sociálních sítích a v průběhu trvání celého projektu, tedy od února do září 2016, také v médiích.

První veřejná akce - tisková konference - proběhne 11. 2. 2016 v Brně na Staré radnici. Od 14. 2. 2016 budou moci lidé, spolky nebo organizace, zasílat na email info@prekonejsamsebe.cz návrhy projektů či požadavků na podporu, které by chtěli od nás podpořit/získat. Tuto možnost budou mít do 30. 4. 2016. Následně zasedne porota a vybere ty nejpotřebnější nebo nejzajímavější projekty, které budou zveřejněny na našem webu www.prekonejsamsebe.cz 25. 5. 2016.

Oficiální datum zahájení hlavní doprovodné části projektu – „Víkendového maratonu“ – bude 25. 5. 2016 a to u příležitosti Světového dne roztroušené sklerózy. Víkendový maraton bude odstartován Benefičním koncertem z Brna, od Městského divadla na ulici Lidická.

Projekt „Překonej sám sebe“ skončí 17. 9. 2016 a to Kongresem o roztroušené skleróze. Program Kongresu o RS se bude skládat, stejně jako v prvním ročníku, z vyvážené směsice příspěvků o souvisejících tématech. Tyto příspěvky pacientům s RS, ale i všem ostatním, přinesou další důležité informace a poznatky (odborné, doplňující, motivační apod.).